„Malé deti jedia chlieb rodičov, veľké ich srdce.” (Karolina Světlá)

Dnes je 19. 7. 2016, meniny má Dušana, zajtra Ilja, Eliáš

Napísali o nás

You are here: Home / Napísali o nás

Peter Seidner, majiteľ a konateľ siete predajní Praclík: Chceme mať svoj vlastný svet

tovarapredaj.sk 2.8.2017

Peter Seidner dorazil na dohodnuté stretnutie v prevádzke Praclík na Krížnej ulici v Bratislave na skútri. V horúcom lete sa nikomu nechce pariť vo vyhriatom aute. „Od Polusu do centra mesta mi to trvá šesť až sedem minút,“ komentuje výber trojkolesového povozu. Jeho svet v týchto dňoch tvorí päť pomerne čerstvých prevádzok, medzi ktorými sa neustále pohybuje. Snaha vychytať všetky muchy nového konceptu si od neho vyžaduje plné nasadenie.

Peter Seidner je meno, ktoré ste už v súvislosti s maloobchodom určite počuli. Či už v spojitosti s Billou Slovensko, kde začínal doslova na zelenej lúke a skončil po otvorení 130. prevádzky, alebo v súvislosti s projektom Moja Samoška, dnešným Ternom. …

Celý článok nájdete tu.

 

Rozbiehal reťazce, teraz skúša netradičné rýchle občerstvenie.

Trend č. 17 / 2017

Raňajky či desiatový balíček, na obed šalát alebo obložená bageta, popoludní káva so zákuskom a od rána do večera čerstvé pečivo. Tak vyzerá zjednodušene ponuka siete Praclík, nového hráča na slovenskom trhu rýchleho občerstvenia.

Táckou a pultom, po ktorom si ju zákazník môže pri výbere jedla posúvať, pripomína klasickú vývarovňu. No ponuka malej samoobsluhy sa od nej podstatne líši. Gro sortimentu tvoria obložené bagety či žemle, ktoré sa priebežne dopekajú a pripravujú v zázemí prevádzky.

Praclík chce byť alternatívou pre rýchly nákup čerstvého jedla, ktoré sa dá skonzumovať priamo na mieste alebo zobrať so sebou. Za konceptom stojí ostrieľaný manažér z potravinárskeho maloobchodu Peter Seidner, ktorý v minulosti riadil slovenskú sieť supermarketov Billa. Neskôr rozbehol sieť menších potravín Moja Samoška, …

Celý článok nájdete tu.

 

Pekárne s bufetom plnia medzeru na trhu

Hospodárske noviny 07.06.2017

Niekdajšie mliečne bary sú nahrádzané predajňami s pečivom.

Novým trendom v oblasti maloobchodných prevádzok, ktorý sa dostáva do popredia, sa stáva spojenie klasickej pekárne s bufetovým občerstvením, kde dostanete aj kávu či mliečne výrobky, čo bolo za socializmu doménou mliečnych barov. Teraz sa medzera na trhu zapĺňa. Robí to napríklad maloobchodná sieť Praclík, ktorá na slovenskom trhu pôsobí od začiatku tohto roka a už otvorila tri predajne. Ďalšie dve má v pláne otvoriť na Račianskej a Bajkalskej ulici v Bratislave, pričom pôjde aj mimo hlavného mesta. „Tempo a počet prevádzok závisí od ponuky kvalitných priestorov vhodných pre naše prevádzky,“ hovorí Dušan Lechan z marketingu značky Praclík. Pre zákazníkov plánujú aj online objednávky s platobnou bránou a možnosťou vyzdvihnutia na prevádzke. Za konceptom stojí ostrieľaný manažér Peter Seidner, ktorý v minulosti riadil aj sieť supermarketov značky Billa. …

Celý článok nájdete tu.

 

PRACLIK: A NEW FRESH & FAST SNACK SHOP IN TOWN

welcometobratislava.eu 23.05.2017

ʺFresh, tasty and fast“ – that is how Praclík presents itself. This newcomer to the bakery/fast food scene has proven itself to us already! After visiting one of their shops we immediately noticed an amazing smell of freshly baked rolls, bagels and pastries. The shop also offers gluten-free and vegan options, as well as affordable packages designed especially for students. Menu of the day is highlighted on the screens. The concept is based on self-service, and you can either take your food with you or eat it on the spot.

LOCATION

Praclík has already opened three branches which are located in the city centre of Bratislava. The first was opened in April 2017 and it is located on Krížna Street. That’s the one we paid a visit to! It is very well accessible, lies right next to a tram stop. The best way to get here is to get off at the Legionárska or Krížna stop. Other two are on Rajská and Obchodná streets, and more are to come soon: on Bajkalská and Račianska/Riazanská streets. …

Full article you can find here.

 

Praclík, potraviny a občerstvenie v jednom, otvoril prvé tri prevádzky

tovarapredaj.sk 5.05.2017

V Bratislave na Krížnej, Rajskej a Obchodnej ulici otvorili prvé prevádzky siete Praclík, ktorá sa zameriava na potraviny a rýchle občerstvenie. Sloganom novej značky je Čerstvo, chutne a rýchlo. Ďalšie predajne by mali pribudnúť v okolí hlavného mesta, do regiónov by sa mali rozšíriť na budúci rok vo forme franšízy.

Praclík je príkladom podnikania, ktoré je dnes stále populárnejšie, a vyznačuje sa spájaním predaja potravin a rýchleho občerstvenia. Majiteľom Praclíku je Peter Seidner, ktorý pracoval ako obchodný riaditeľ maloobchodného reťazca Billa a stál i za vznikom siete Moja Samoška/Terno. Ako napísal portál www.mediawatch.dog, znenie sloganu Čerstvo, chutne a rýchlo a logo Praclíku si už pred rokom registrovala spoločnosť Retail management consulting.  ..

Celý článok nájdete tu.

 

Odviati hladom – Praclík (Bratislava)

tonydubravec.com 3.05.2017

Jedlo je moje hobby a je to na mne vidieť 🙂 Rád ho pripravujem aj ochutnávam. Občas sa mi podarí navštíviť miesta, o ktorých sa zmienim na Instagrame alebo Facebooku. Chcel by som im však dať priestor aj na mojom blogu v rámci kategórie gastro. Preto vám dnes prinášam prvý diel nepravidelného seriálu Odviati hladom.

Pracovať v biznis budove, ktorá je spojená s nákupným centrom, má pomerne dosť výhod. Pekné priestory, občasné nákupy počas pracovnej doby, cez obed vybavíte banku alebo nákup potravín. Čo je ale nevýhoda. Za pol roka som už jedol všetko, čo sa v Poluse dá. Keď idem na čínu, pánko za pultom sa ma už iba pýta, či si to vezmem so sebou alebo ostanem tam. Preto som rád, keď sa mi z času na čas naskytne možnosť vyskúšať niečo úplne iné. A tak som natrafil na Praclík.

Celý článok nájdete tu.

 

V BRATISLAVE VZNIKÁ NOVÝ REŤAZEC S RÝCHLYM OBČERSTVENÍM POD NÁZVOM PRACLÍK

mediawatch.dog 7. 4. 2017

Konkurenciou pre rôzne prevádzky s rýchlym občerstvením, kebaby, McDonald’s, Subway, či Starý mlyn, Crocus, alebo Naglreiter bude po novom tvoriť sieť Praclík. Nebude mať v ponuke len čerstvé obložené žemle, bagety, koláče, ale i čerstvú kávu, nealko, minerálku, sladkosti a ovocie. V ponuke má i cenovo zvýhodnené desiatové balíky určené najmä študentom. Koncept pracuje so sloganom Čerstvo, chutne a rýchlo.

V pláne majú uviesť na začiatok 4 až 5 prevádzok, ako nám prezradil Dušan Lechan z Praclíka, prvú prevádzku otvorili v stredu 5. apríla na Krížnej ulici 36 v Bratislave, hneď vedľa predajne Moja Samoška. Ďalšiu prevádzku plánujú už budúci týždeň otvoriť na Rajskej ulici a v krátkom čase i na Obchodnej ulici. …

Celý článok nájdete tu.

 

Praclík predstaví Bratislave koncept samoobslužných pekární. Takto to tam vyzerá

retazce.wordpress.com 7. 4. 2017

V sieti pekární Praclík nájdete chladiaci regál s nápojmi, mliečnymi výrobkami či malým sortimentom šalátov, samoobslužnú stanicu s kávovými nápojmi, pult s cukrovinkami a kusovým ovocím, ale najmä veľký samoobslužný regál s ponukou plnených sendvičov a sladkého pečiva. Obslúžite sa sami – najprv si zoberiete tácku, vyberiete si, čo treba, zaplatíte a na záver si všetko môžete sami zabaliť, prípadne zjesť v predajni.

Na prevádzke sú dve pracovníčky, podľa potreby predstavujú zákazníkom koncept, pripravujú sendviče alebo blokujú tovar.

Sortiment je zatiaľ široký najmä v obložených sendvičoch a bagetách (menšie za 1,39 €, väčšie aj 2,99 €), zvyšok je pomerne úzky: sladké je najmä o dopekanom lístkovom pečive a základnom sortimente donutov a mafinov, zo šalátov bol jeden alebo dva druhy. Zákazníkom personál hovoril o skorom rozširovaní. Kávové nápoje sú rozdelené na tie, ktoré si môžete odniesť v malom (1 €) a veľkom papierovom pohári (1,5 €). …

Celý článok nájdete tu.

 

Nová sieť pekární Praclík otvorila prvú prevádzku

igelitka.com 4. 4. 2017

Čerstvé pečivo, plnené bagety a káva k tomu. Koncept malých pekární, ktorý je známy najmä z Francúzska, sa udomácňuje aj v Bratislave. K značkám ako Naglreiter, Anker, Crocus či Starý mlyn sa najnovšie chce pridať aj Praclík. A kým spomenuté pekárne na náš trh prišli zo zahraničia, Praclík je slovenským konceptom. Stojí za ním manažér, ktorý zakladal sieť potravín Moja Samoška.

Rastúci Praclík

Prvú prevádzku Praclík otvoril v stredu 5. apríla na bratislavskej Krížnej ulici. Logá a vizuály novej pekárne však nedávno pribudli aj na Rajskej. Čerstvo, chutne a rýchlo – hovorí slogan siete, ktorú pripravuje Peter Seidner. Ten dlhé roky pôsobil ako obchodný riaditeľ v rakúskom reťazci Billa. Neskôr spolu so svojím tímom zakladal sieť malých predajní Moja Samoška. …

Celý článok nájdete tu.